Hepsiciler Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» Mini Hepsi İmzaları!
Gülben Ergen! EmptyC.tesi Kas. 21, 2009 3:23 am tarafından hespc_seda

» İtiraf éDiyorum...Gökçe'mi çook seviyorum=))
Gülben Ergen! EmptyC.tesi Mart 21, 2009 5:12 pm tarafından x_3M0_x

» RopoRTaJ soruLaRı
Gülben Ergen! EmptyC.tesi Mart 21, 2009 5:10 pm tarafından x_3M0_x

» İT-TiRaF waR xP
Gülben Ergen! EmptyÇarş. Mart 18, 2009 9:15 pm tarafından Gülçin_Cemre

» ~Sitemize Hoşgeldiniz!!!~
Gülben Ergen! EmptyC.tesi Mart 07, 2009 3:53 pm tarafından DaRq_qoThiC

» İtiraf ediyorum,Adriana Lima ve Sinem Kobal fanı oldum!
Gülben Ergen! EmptyPerş. Mart 05, 2009 11:23 pm tarafından x_3M0_x

» ÇiqDéMM yapiMi AshLéy TisDaLé imzaLaRii..!!
Gülben Ergen! EmptyCuma Şub. 20, 2009 10:35 pm tarafından Gülçinci_Aloş

» Sitemizin kuruluş tarihi!!!
Gülben Ergen! EmptyC.tesi Ocak 31, 2009 12:27 am tarafından x_3M0_x

» HareketLi Eren ßakıcıLı avataR yaRısMaSii..!![eren_sennur]
Gülben Ergen! EmptyÇarş. Ocak 28, 2009 10:44 pm tarafından x_3M0_x

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Ortaklar

Gülben Ergen!

Gülben Ergen! Empty Gülben Ergen!

Mesaj tarafından Gülçinci_Aloş Cuma Ocak 23, 2009 8:12 pm

Gülben Ergen Erdoğan, kısaca Gülben (d. 25 Ağustos 1972, Erenköy, İstanbul) Türk pop müzik şarkıcısı, eski model, sunucu ve dizi oyuncusu. Daha çok şarkıcılık ile ön planda olan Ergen, sanat yönetmeni ve gazeteci Mustafa Erdoğan ile evlidir. Dadı dizisinde canlandırdığı Melek karakteri ile ünlenmiştir.

Kariyerine başlangıcı [değiştir]ortaokulu Erenköy Kız Lisesi'nde, liseyi Ticaret Lisesi'nde okudu.[5] 1988 yılında Hürriyet Gazetesi'nin düzenlediği Sinema Yıldızı Yarışması'nda ikinci olan Ergen liseyi bitirdikten sonra mankenliğe başladı.[2]

1988 yılında çekilen ve başrolünü Bülent Ersoy'un oynadığı Biz Ayrılamayız, Ergen'in ilk sinema deneyimi olmuştur. 1988 yılında bu defa Kartal Tibet'in yönetmenliğinde çekilen Deniz Yıldızı filminde Kenan Kalav ile birlikte başrolü paylaşmıştır. Bu filmlerden sonra Cüneyt Arkın ile Av, Eşref Kolçak'la da Kanun Savaşçıları filmlerinde yer alan Ergen kendisinden beş yaş büyük ağabeyini bir trafik kazasında kaybetti.[6] 1994 yılında Maksim Gazinosu'nda İbrahim Tatlıses'in alt kadrosunda çıkan Ergen, Tatlıses'in Haydi Söyle adlı klibinde de yer aldı. Müzik kariyerine başlangıç yapan Ergen Nurdan Torun'un da alt kadrosunda görev aldı.[7] Daha sonra İbrahim Tatlıses'in yönetmenliğini üstlendiği ve başrolünü oynadığı Fırat dizisinde yer aldı.

Ergen 1997 yılında ilk albümü Merhaba'yı çıkardı. Gümbür Gümbür Gülbence programı ile hayran kitlesini arttıran[8] Ergen, 1998-2001 yılları arasında Marziye adlı dizide Marziye karakterini canlandırdı. 2000 yılında ikinci albümü Kör Aşık'ı çıkaran Ergen, 2001 yılında Show TV'de yayınlanan Haldun Dormen ve Kenan Işık ile birlikte Dadı adlı dizide Melek karakterini canlandırarak hayran kitlesini genişletti. 2001'de Gülbence adlı bir dergi çıkaran Gülben, 2002 yılında Sade ve Sadece adlı bir albüm çıkardı ve 2002 yılında Hürrem Sultan dizisinde Hürrem Sultan'ı canlandırdı.

ALINTIDIR!
Gülçinci_Aloş
Gülçinci_Aloş
Bayan Moderatör
Bayan Moderatör

Lakap : Aloş
Ruh Hali : Gülben Ergen! Aggres10
Rep :
Gülben Ergen! Left_bar_bleue49 / 10049 / 100Gülben Ergen! Right_bar_bleue

Benim Favorim : Gülben Ergen! 510
Favori Hayvanım : Gülben Ergen! Dinazo11
Favorim éMo : Gülben Ergen! Jk10